Hakkında

Merhabalar,

Çocuk yaşımdan beri ilgi duyduğum şeyler oldukça farklı ve çeşitliydi. Sanata ayrıca meraklı olduğumsa yadsınamaz bir gerçek… Kendi çapımda üç senedir ukulele ve piyano; uzunca bir zamandır da akustik&klasik gitar çalar, söylerim. Müzik dışında kendimce yaptığım çizimlerimde mevcuttur. Pekala bilgisayar nereden çıktı derseniz Türkiye’de sanatın ve sanatçının durumu malumunuz bende mühendis bir aileden gelerek rutini bozmadım ve önce Özyeğin Üniversitesi daha sonra Sakarya Üniversitesi olmak üzere bilgisayar mühendisliği serüvenime başladım. Büyük merak ve heyecanla geldiğim bu bölümde merakımı giderdiğimi ya da uygulamaların yeterli olduğunu söylersem burnum San Francisco vadisine kadar uzar. Ders içerikleri teorikte de zevklidir evet fakat pratikte biraz(!) hık mık. Sıkı çalışmanız geceli gündüzlü projeler yapmanız ve en önemlisi de sevmeniz gerekiyor. Bana geri dönersek Özü’de bir yıl okuyup hazırlığı bitirdikten sonra Saü’ye geçerek dört sene sonunda tebrikler artık nur topu gibi bir bilgisayar mühendisiyim. Şuanda bir danışmanlık firmasında Tableau sertifikalı iş zekası danışmanı olarak çalışıyorum. Şimdilik bu kadar.

Kolaylıklar diler,

Sabırla okuyan herkese teşekkürlerimi sunarım♣

Reklamlar

9 thoughts on “Hakkında

 1. Güzel bir site tıpkı tasarlayan gibi. Ama benim fikrim bir bilgisayar mühendisi adayı gerçi aday olmaktan çıktı mühendisi wordpres kullanmak yerine baştan sona kendi kodları ve kendi tasarımları ile sitesini tasarlamalıydı. Sevgilerimle…

  Liked by 1 kişi

  • Mühendisliğin tanımı veya çalışması çok farklı algılanıyor. Bilgisayar mühendisi kafasını çalıştıran ve pratik çözümler üreten birisi olmalıdır. Her şeyi kendim yapacağım ilkesi ile ilerlerse büyük sorunlar çıkarır. Kişisel veya Kurumsal olarak bir çok yerli ve yabancı kuruluşun alt yapısı WordPress’dir. Bunun sebebi işlevselliği, eklenti yazılımı ve entegrasyonu ile Google uyumu diye bir çok maddeyle sıralanabilir;

   Ben arkadaşa başarılar diler hedeflediği hayallere ulaşmanı temenni ederim.
   Saygılarımla

   Liked by 1 kişi

 2. Türkçe tableau kaynak videoları çok az, bu şekilde metinden takip etmek de güç. YouTube da bir kanal oluşturma hedefiniz var mı? Teşekkürler.

  Liked by 1 kişi

 3. Merhaba Melis Hanım,

  Sizi rahatsız ediyorum kusura bakmayın. İnternette tableau ile ilgili bilgi toplamak için gezinirken hem sitenizi hem de youtube sayfanızı keşfettim. Öncelikle emeklerinize sağlık. Udemyden aldığım derslerden fazlası vardı.

  Ben gazetecilik mezunuyum ve 2011 yılından bu yana medya analiz şirketlerinde çalışmaktayım. Öncelerinde yazılı basın takibi yapan bir şirkette çalışıyorken son 4 yıldır daha dinamik ve değişken olan online basın takip şirketlerinde sırasıyla çalıştım ve hali hazırda da bu yapıda bir şirkette çalışmaktayım. İşim gereği sürekli data okuyup onlara verdiğimiz değerlerle rapor hazırlamaktayım. Eskiden bu yana power point ve keynote’da sunumlar hazırlıyorum. Tableauyu yeni keşfettim sayılır.

  Çalıştığım şirket anlık haber girişine bağlı olup, verilen sürekli olarak değiştiği bir düzene sahip.. Tableau da buna çok uygun gözüküyor ayrıca infografik raporlar da hayal gücüyle ve datanın içeriğine bağlı olarak farklı ve daha dinamik sonuçlar çıkabilir.

  Sizi rahatsız etmemin nedeni bu programı yeni kullanmaya başlayan birisine verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir? Eğitim alabileceğim yer önerileriniz var mıdır yada siz bu şekilde bir eğitim sağlıyor musunuz?

  Vakit ayırdığınız için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.