Hakkında

Merhabalar,

Çocuk yaşımdan beri ilgi duyduğum şeyler oldukça farklı ve çeşitliydi. Sanata ayrıca meraklı olduğumsa yadsınamaz bir gerçek… Hem mühendis bir aileden gelerek hem de ülkemin şartlarını gözeterek bilgisayar mühendisiği okumaya karar verdim. (Annem bu arada Türkiye’nin ilk kadın yazılımcılarından filan bu durum da kararımı etkilemiş olabilir) Derken önce Özyeğin Üniversitesi daha sonra Sakarya Üniversitesi olmak üzere bilgisayar mühendisliği serüvenime başladım. Eğitimin yeterli olduğunu söylersem burnum San Francisco vadisine kadar uzar. Ders içerikleri teorikte de zevklidir fakat pratikte biraz(!) hık mık. Bana tekrar dönersek Özü’de bir yıl okuyup hazırlığı bitirdikten sonra Saü’ye geçerek dört sene sonunda tebrikler artık nur topu gibi bir bilgisayar mühendisiydim. Tableau’nun Türkiye’de tek Silver Partner’ı olan danışmanlık firmasında Tableau sertifikalı iş zekası danışmanı olarak çalıştıktan sonra an itibariyle Türkiye’nin en büyük ve en eski yazılım firmasında ürün uzmanı olarak çalışıyorum.
Şimdilik bu kadar.

Kolaylıklar diler,

Sabırla okuyan herkese teşekkürlerimi sunarım♣

İlgilenenler için CV’mi aşağıya bırakıyorum:

Resume.png

Tableau ile hazırlanmıştır. Buraya tıklayarak orjinal interaktif versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Reklamlar

9 thoughts on “Hakkında

 1. Güzel bir site tıpkı tasarlayan gibi. Ama benim fikrim bir bilgisayar mühendisi adayı gerçi aday olmaktan çıktı mühendisi wordpres kullanmak yerine baştan sona kendi kodları ve kendi tasarımları ile sitesini tasarlamalıydı. Sevgilerimle…

  Liked by 1 kişi

  • Mühendisliğin tanımı veya çalışması çok farklı algılanıyor. Bilgisayar mühendisi kafasını çalıştıran ve pratik çözümler üreten birisi olmalıdır. Her şeyi kendim yapacağım ilkesi ile ilerlerse büyük sorunlar çıkarır. Kişisel veya Kurumsal olarak bir çok yerli ve yabancı kuruluşun alt yapısı WordPress’dir. Bunun sebebi işlevselliği, eklenti yazılımı ve entegrasyonu ile Google uyumu diye bir çok maddeyle sıralanabilir;

   Ben arkadaşa başarılar diler hedeflediği hayallere ulaşmanı temenni ederim.
   Saygılarımla

   Liked by 1 kişi

 2. Türkçe tableau kaynak videoları çok az, bu şekilde metinden takip etmek de güç. YouTube da bir kanal oluşturma hedefiniz var mı? Teşekkürler.

  Liked by 1 kişi

 3. Merhaba Melis Hanım,

  Sizi rahatsız ediyorum kusura bakmayın. İnternette tableau ile ilgili bilgi toplamak için gezinirken hem sitenizi hem de youtube sayfanızı keşfettim. Öncelikle emeklerinize sağlık. Udemyden aldığım derslerden fazlası vardı.

  Ben gazetecilik mezunuyum ve 2011 yılından bu yana medya analiz şirketlerinde çalışmaktayım. Öncelerinde yazılı basın takibi yapan bir şirkette çalışıyorken son 4 yıldır daha dinamik ve değişken olan online basın takip şirketlerinde sırasıyla çalıştım ve hali hazırda da bu yapıda bir şirkette çalışmaktayım. İşim gereği sürekli data okuyup onlara verdiğimiz değerlerle rapor hazırlamaktayım. Eskiden bu yana power point ve keynote’da sunumlar hazırlıyorum. Tableauyu yeni keşfettim sayılır.

  Çalıştığım şirket anlık haber girişine bağlı olup, verilen sürekli olarak değiştiği bir düzene sahip.. Tableau da buna çok uygun gözüküyor ayrıca infografik raporlar da hayal gücüyle ve datanın içeriğine bağlı olarak farklı ve daha dinamik sonuçlar çıkabilir.

  Sizi rahatsız etmemin nedeni bu programı yeni kullanmaya başlayan birisine verebileceğiniz tavsiyeler nelerdir? Eğitim alabileceğim yer önerileriniz var mıdır yada siz bu şekilde bir eğitim sağlıyor musunuz?

  Vakit ayırdığınız için teşekkür eder, iyi günler dilerim.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.